Dobrý den, z jiného eshopu jsem měla zakoupený EFKOSTONE. Na vašich stránkách jsem našla Efkostone Artist bílý. Jedná se o totožný produkt? Chtěla bych právě vylívat misky, do kterých následně vylít vosk a udělat svíčku. Je tedy nutné předtím svíčku nějak penetrovat pokud jde o materiál efkostone? Nebo hmota vydrží žár svíčky do úplného vyhoření?
Děkuji moc za radu
Vykoupilová
Jiří Dvořák (Administrátor)
Dobrý den a jaký máte zakoupený Efkostone? Jsou tři druhy a jediný, který se hodí k výrobě kontejnerů pro svíčky, aromalamp případně dalších produktů, které mají odolat žáru je Efkostone Refractory. Tento porofi materiál je poměrně těžký na zpracování, takže pokud odléváte misky pro svíčky či svícny doma, doporučím vám spíše tepelně odolný karárský mramor Efkomarble. Pokud byste i tak chtěla používat jiné tepelně méně odolné materiály (většina z bílých materiálů má tepelnou odolnost do 100 st.C.), tak vám doporučuji využít Efkotherm (šamotová moučka s oxidy zinku a železa), kterou můžete přimíchat (1:4) do těchto materiálů a zvýšit tak tepelnou odolnost až pětinásobně.
S pozdravem,
Efkoart
Monika
Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu. Odlévala jsem misku o průměru 18 cm, výška 6 cm (dno ani silné ani slabé, tak akorát) licí směsí Efkomarble. Při schnutí ale dno misky popraskalo, je tam prasklina téměř přes celé dno a to skrz. Odlévala jsem přesně v poměru 5:1, při pokojové teplotě.
Prosím, kde jsem mohla udělat chybu? Co byste poradili, aby se to neopakovalo? Je nějaká možnost to opravit lepením, nesmí to ale prosáknout. Moc děkuji.
Jiří Dvořák (Administrátor)
Dobrý den, bohužel nevíme, jaký je tvar nádobky ani jaká byla forma, ve které se odlévání uskutečnilo, abychom mohli posoudit, kde se stala chyba, zda jde o špatný druh formy, pnutí v ní či její uzavřenost či otevřenost. Je potřeba si uvědomit, že lití do forem má svá pravidla dle typu odlitku. Například pokud by byla forma sádrová, tak by se dalo předpokládat, příliš prudké nasání vody formou u silikonových forem je to zase jinak. Puklinku opravíte tak, že si ze stejného materiálu vytvoříte tzv. "šlik" tedy tekutý materiál, kterám puklinu zalijete. S pozdravem,
Efkoart
Jaroslav Dvořák
Dobrý den, používám od vás Efkosilco DC-A25 potravinářský na výrobu forem na bonbony. Odlévám více forem najednou, silikon vždy pečlivě rozmíchaný, správný poměr složek atd. a stává se mi třeba u jedné formy ze šesti, že část povrchu nezatuhne dokonale, ale zůstane lepkavá a měkčí .. forma má plochu 30x30 cm a to kritické místo má velikost třeba jen 5x5 cm. Stává se to náhodně u jedné formy z mnoha, ale samozřejmě to formu znehodnotí a nelze ji použít. Dokázali byste mi poradit, na co si dát pozor nebo kde třeba dělám chybu? Všechny formy tuhnou v jedné místnosti, na jednom stole. Děkuji předem za radu
Jiří Dvořák (Administrátor)
Zkuste přidat nmírně více tvrdidla.
S pozdravem,
Efkoart
Tereza Fialová
Dobrý den, ráda bych se zeptala jaký vás materiál je nejvhodnější pro výrobu misek na svíčky? Dřív jsem od čas používala refractory tak jestli máte něco nového nebo stále u vás vede tento produkt ? Bohužel u několika zákazníků se mi stalo že jim vosk prosákl skrz nádobu a vytekl na nábytek. Moc děkuji a přeji krásný den Fialová
Jiří Dvořák (Administrátor)
Dobreý den, u misek na svíčky je potřeba hlavně vybírat materiál, který odolá teplotě hořícího knotu, jsou to tyto materiály.
1. Již zmíněný Efkostone Refractory
2. Efkomarble a neb kararský mramor, který má i tu výhodu, že nesaje tekutiny https://www.efkoart.cz/efkomarble
3. Dále je možné využít přísadu na zvýšení tepelné odolnosti do libovolné licí směsi a to Efkotherm https://www.efkoart.cz/efkotherm
S pozdravem,
Efkoart
Lucie
Dobrý den,
Mám sadrovou sošku a chtela bych si udelat silikonovou formu na svicku, aby byla velmi pružná a ta soš z toho šla krásně vytahnout. Jaký silikon mi doporučíte? Představuji si, že sošku postavím do válce a okolo naleji silikon. Děkuji za odpověď
Jiří Dvořák (Administrátor)
Dobrý den, nevím jaké máte zkušenosti s formováním, ale Vámi popsaný způsob je jednoduché vytvoření jednodílné formy s nářezem. Nevíme jak je soška velká, jak je členitá, takže ani nemůžeme napsat, zda se tento druh vyformování k dané předloze hodí nebo zda by bylo lepší udělat formu alespúoň dvoudílnou. V každém případě na takové formování, co jste popsala se nejvíce hodí Efkosilco DC-C10 vysoce pružný a pevný silikon. https://www.efkoart.cz/p/efkosilco-dc-c10-1k
Petra
Dobrý den, z jiného eshopu jsem měla zakoupený EFKOSTONE. Na vašich stránkách jsem našla Efkostone Artist bílý. Jedná se o totožný produkt? Chtěla bych právě vylívat misky, do kterých následně vylít vosk a udělat svíčku. Je tedy nutné předtím svíčku nějak penetrovat pokud jde o materiál efkostone? Nebo hmota vydrží žár svíčky do úplného vyhoření?
Děkuji moc za radu
Vykoupilová
Jiří Dvořák (Administrátor)
Dobrý den a jaký máte zakoupený Efkostone? Jsou tři druhy a jediný, který se hodí k výrobě kontejnerů pro svíčky, aromalamp případně dalších produktů, které mají odolat žáru je Efkostone Refractory. Tento porofi materiál je poměrně těžký na zpracování, takže pokud odléváte misky pro svíčky či svícny doma, doporučím vám spíše tepelně odolný karárský mramor Efkomarble. Pokud byste i tak chtěla používat jiné tepelně méně odolné materiály (většina z bílých materiálů má tepelnou odolnost do 100 st.C.), tak vám doporučuji využít Efkotherm (šamotová moučka s oxidy zinku a železa), kterou můžete přimíchat (1:4) do těchto materiálů a zvýšit tak tepelnou odolnost až pětinásobně.
S pozdravem,
Efkoart
Monika
Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu. Odlévala jsem misku o průměru 18 cm, výška 6 cm (dno ani silné ani slabé, tak akorát) licí směsí Efkomarble. Při schnutí ale dno misky popraskalo, je tam prasklina téměř přes celé dno a to skrz. Odlévala jsem přesně v poměru 5:1, při pokojové teplotě.
Prosím, kde jsem mohla udělat chybu? Co byste poradili, aby se to neopakovalo? Je nějaká možnost to opravit lepením, nesmí to ale prosáknout. Moc děkuji.
Jiří Dvořák (Administrátor)
Dobrý den, bohužel nevíme, jaký je tvar nádobky ani jaká byla forma, ve které se odlévání uskutečnilo, abychom mohli posoudit, kde se stala chyba, zda jde o špatný druh formy, pnutí v ní či její uzavřenost či otevřenost. Je potřeba si uvědomit, že lití do forem má svá pravidla dle typu odlitku. Například pokud by byla forma sádrová, tak by se dalo předpokládat, příliš prudké nasání vody formou u silikonových forem je to zase jinak. Puklinku opravíte tak, že si ze stejného materiálu vytvoříte tzv. "šlik" tedy tekutý materiál, kterám puklinu zalijete.
S pozdravem,
Efkoart
Jaroslav Dvořák
Dobrý den, používám od vás Efkosilco DC-A25 potravinářský na výrobu forem na bonbony. Odlévám více forem najednou, silikon vždy pečlivě rozmíchaný, správný poměr složek atd. a stává se mi třeba u jedné formy ze šesti, že část povrchu nezatuhne dokonale, ale zůstane lepkavá a měkčí .. forma má plochu 30x30 cm a to kritické místo má velikost třeba jen 5x5 cm. Stává se to náhodně u jedné formy z mnoha, ale samozřejmě to formu znehodnotí a nelze ji použít. Dokázali byste mi poradit, na co si dát pozor nebo kde třeba dělám chybu? Všechny formy tuhnou v jedné místnosti, na jednom stole. Děkuji předem za radu
Jiří Dvořák (Administrátor)
Zkuste přidat nmírně více tvrdidla.
S pozdravem,
Efkoart
Tereza Fialová
Dobrý den, ráda bych se zeptala jaký vás materiál je nejvhodnější pro výrobu misek na svíčky? Dřív jsem od čas používala refractory tak jestli máte něco nového nebo stále u vás vede tento produkt ? Bohužel u několika zákazníků se mi stalo že jim vosk prosákl skrz nádobu a vytekl na nábytek. Moc děkuji a přeji krásný den Fialová
Jiří Dvořák (Administrátor)
Dobreý den, u misek na svíčky je potřeba hlavně vybírat materiál, který odolá teplotě hořícího knotu, jsou to tyto materiály.
1. Již zmíněný Efkostone Refractory
2. Efkomarble a neb kararský mramor, který má i tu výhodu, že nesaje tekutiny https://www.efkoart.cz/efkomarble
3. Dále je možné využít přísadu na zvýšení tepelné odolnosti do libovolné licí směsi a to Efkotherm https://www.efkoart.cz/efkotherm
S pozdravem,
Efkoart
Lucie
Dobrý den,
Mám sadrovou sošku a chtela bych si udelat silikonovou formu na svicku, aby byla velmi pružná a ta soš z toho šla krásně vytahnout. Jaký silikon mi doporučíte? Představuji si, že sošku postavím do válce a okolo naleji silikon. Děkuji za odpověď
Jiří Dvořák (Administrátor)
Dobrý den, nevím jaké máte zkušenosti s formováním, ale Vámi popsaný způsob je jednoduché vytvoření jednodílné formy s nářezem. Nevíme jak je soška velká, jak je členitá, takže ani nemůžeme napsat, zda se tento druh vyformování k dané předloze hodí nebo zda by bylo lepší udělat formu alespúoň dvoudílnou. V každém případě na takové formování, co jste popsala se nejvíce hodí Efkosilco DC-C10 vysoce pružný a pevný silikon. https://www.efkoart.cz/p/efkosilco-dc-c10-1k
S pozdravem,
Efkoart