Zde se dozvíte jak pracovat s našimi formovacími materiály.

Žádná položka
Výroba forem - díl 1.

Výroba forem - díl 1.

Latex jako materiál zajisté všichni znáte. Pružný, roztahovatelný v podstatě nezničitelný a známý především díky latexovým chirurgickým rukavicím. 😊
Dnes si řekneme, jak vyrobit takovou pružnou latexovou formu. Její výhodou je jednoduchost, levnost a hlavně odolnost formy i při použití různorodých licích materiálů. K výrobě takové formy slouží tzv. latexové mléko.

Výroba forem - díl 2.

Výroba forem - díl 2.

V prvním díle jsme si ukázali, jak vyrábět latexové formy na opakované lití. V tomto díle si ukážeme další příklad formování, u kterého nebudete potřebovat silikon a to alginátovou hmotu Efkocrea.
Je to materiál, který se smíchá s vodou a vytvoří tekutou formovací hmotu na jedno použití.

Výroba forem - díl 3.

Výroba forem - díl 3.

Zajisté se na svých toulkách po krajích a městech celého světa potkáváte s různými litými sochami, lavičkami , pamětními deskami a pod. a to především odlitých z bronzu, ale i jiných slitin. Věřte, že všechny tyto odlitky jsou vytvořeny v pískových formách.


Výroba forem - díl 4.

Výroba forem - díl 4.

Od tohoto čtvrtého dílu se již budeme zabývat silikonovými formami. Začneme však produktem, díky kterému může vyrobit jak 2D (reliéfní) tak 3D (sošky) v podstatě kdokoliv.


Výroba forem - díl 5.

Výroba forem - díl 5.

Videonávod krok za krokem, jak si vytvořit dvoudílnou silikonovou 3D formu z předlohy. S takovouto formou můžete vytvořit velké množství odlitku aniž byste formu poničili při vyndávání konečného odlitku.