Efko-Formalate je vysoce kvalitní latexová emulze s velmi nízkým obsahem čpavku. Výborně se hodí k výrobě robustních latexových forem, které jsou pevné v tahu a které se nejčastěji používají k odlévání forem.
Vyrobit takovou formu je poměrně jednoduché.
Nalepte svou figurku na 6–8 mm tlustý kus dřeva a ujistěte se, že dřevo od základny figurky na všech stranách odstává o cca 5 mm. Poté ji ponořte do tekutého Efkolate (latexu).
Na figurce se vytvoří tenký, pružný povlak (latexový plášť).
Figurku z latexové tekutiny vyjměte a nechte ji vyschnout. Nyní ji opět ponořte do latexové kapaliny, čímž vznikne další latexový plášť, který musí opět vyschnout.
Tento postup opakujte několikrát, v závislosti na velikosti figurky.
Pro figurku o velikosti do 15 cm stačí většinou 3 ponoření. Pokud je figurka větší než 15–20 cm, proveďte ponor 4 krát.
Do hotových forem můžete odlévat keramické odlévací hmoty, polyester, polyuretan, epoxid, Woodstone, odlévací mýdlo, reliéfový a obrázkový vosk atd. Balení: 300ml