Silcogumi 600g - silikonová směs


Kód: 60446
Balení: 600g
MOC s DPH: 57.20 EUR
DPH: 21%
Status: Skladem
Vložit: ks
Plně funkční forma může být vytvořena během několika minut. Tato forma je ihned připravena k naplnění odlévacím materiálem. Postup můžete provádět pomocí tohoto univerzálního materiálu pro rychlé formování. Kromě této výhody spojené s rychlým procesem odlévání můžete ušetřit také další značné úsilí potřebné pro odlévání forem. Použití této silikonové formovací směsi přináší ještě další výhody: Silikonovou směs můžete aplikovat bez separačního činidla, a to na jakémkoli předmětu nebo povrchu. Proces je tak snadný, že není potřeba odlévacího rámu. Kromě toho vám všechny tyto funkce umožní okamžitě vytvářet formy s tímto materiálem, a to kdykoli a na jakémkoli místě. Vyjměte z balení dva různé silikonové kompozitní materiály (bílý a hnědý) a smíchejte je dohromady hnětením v hmotnostním poměru 1 : 1. Nyní je tato směs připravena k použití. Lehká a suchá otiskovací hmota se buď umístí přímo na formovací předmět, nebo se vyválí do podoby 2–3 mm silných válečků. Poté se tato hmota rozmístí pomocí tlačení a tvarování na formovací objekt. Materiál ztvrdne do 5 minut. Proto je výhodné provést okamžité hnětení dalšího množství materiálu (pokud je toto další množství potřebné) a bez problémů jej aplikovat na již vytvrzený povrch formy. Tímto způsobem můžete rychle a bezpečně pokrývat i velké obrazy a sochy, nebo vytvářet pevné, souvislé, elastické a trvanlivé formy. Silikonová směs se sama uvolňuje, takže se nespojí s originálem nebo reprodukčním modelem. Výsledný tvar můžete zalít jakýmkoli odlévacím materiálem: vosk, polyester, polyuretan, odlévací mýdlo, sádra, cement nebo keramické odlévací hmoty.
 

 Silcogumi a Efkostone - zapichovačky " Kamenná velikonoční vajíčka"

49.jpg

Vykouzlete si doma jaro se Silcogumi a umělým kamenem Efkostone.

Návod zde...

 Silcogumi a Efkolith - hlava Ježíše

05.jpg

Máte doma nějakou sošku nebo reliéf, který byste chtěli zkopírovat a následně třeba vyrábět více kopií?

Návod zde...

 Silcogumi - otisk předmětů "Masky"

09.jpg

Vytvořte si víceprodukční silikonovou formu otiskem do Silcogumi. Můžete tak otiskovat mušličky, oblázky, reliéfní předměty a podobně. Odlitím získáte jedinečné pryskyřičné, jantarové, kamenné aj. odlitky, které můžete využít např při výrobě originálních šperků a nebo jako dekoraci na zeď, lampy, rámy obrazů a podobně.

Návod zde...

 Silcogumi - kachel Slunce

12.jpg   17.jpg      

Pomocí Silcogumi vytvoříme víceprodukční silikonovou formu. V našem případě jsme zvolili kopii kachle s reliéfém slunce. Výsledné kopie pak můžeme využít k dekoraci bytu, zahrady. Pomocí Silcogumi však můžeme vytvořit i formy pro výrobu svíček, šperkových kamenů (praskyřice) a nebo například v kombinaci s Efkowoodem k vytváření kopií řezbářských reliéfů.

Návod zde...

 Silcogumi a Efkowood - oprava reliéfního rámu

01.jpg

K zrestaurování reliéfních řezeb na rámech či nábytku nepotřebujeme umět vyřezávat, stačí udělat pomocí formovacího materiálu Silcogumi kopii poškozené části, odlít umělým dřevem Efkowood, povrchově upravit a nahradit poškozenou část.

Návod zde...

 Silcogumi - Skřítek

01.jpg 02.jpg      

Vytvořit víceprodukční silikonovou 2D nebo 3D formu k odlévání nejen našimi licími materiály, sádrou, betonem, pryskyřicí, ale třeba i voskem nebylo díky Silcogumi nikdy snadnější. Odlévat do vytvořené formy můžete opakovaně. Naskytuje se tak možnost opakované produkce vlastních kachlí, sošek, reliéfů a pod.

Návod zde...

Další zboží